baris atay kimdir ?

baris atay

 1. (5/4/2010 02:14 ~ 05/04/2010 02:14, sister)
  Facebook'ta paylaş

 2. sıkı devrimcidir.

  ve evlidir artık...

  oyuncu barış atay kendisi gibi oyuncu olan beste sultan kasapoğulları ile dünya evine girdi.
  arka sıradakiler dizisindeki saffet rolüyle ünlenen, ardından mahsun kırmızıgül'ün senaryosunu yazdığı hayat devam ediyor dizisiyle ekranlara gelen oyuncu barış atay kendisi gibi oyuncu olan beste sultan kasapoğulları ile 8 mart dünya kadınlar günü'nde hayatını birleştirdi.

  kadıköy evlendirme dairesinde saat 16:00'da kıyılan nikah törenine çiftin yakınlarının yanı sıra neslihan atagül, menderes samancılar, onur ünlü, serkan şenalp, sezgi mengi, onur tuna, melisa sözen, sevinç erbulak, çağrı şensoy gibi ünlü isimler de vardı.

  nikahta çifte altı arkadaşı şahitlik etti. nikah masasında nikah memurunun 'evlenmeyi kabul ediyor musunuz?' sorusuna atay 'bir saniye konseye sormam lazım kabul ederlerse' diyerek nikah şahidi arkadaşlarına dönüp 'evleneyim mi?' diye sorması salondakileri güldürdü.

  beste sultan kasapoğulları'nın gelinlik yerine sade beyaz bir elbiseyi tercih ettiği törende nikah şekeri olarak tüle sarılı kırmızı elma dağıtıldı. elmanın üzerinde çiftin resminin altına yazılan yazılarla 'yasak elma' ya gönderme yapılması dikkat çekti. nikah sonrası barış atay oynadığı 'kırmızı yorgunları' adlı tiyatro oyunu için sahneye çıktı.
  (9/3/2013 14:45, malleus)
  Facebook'ta paylaş

 3. (22/11/2013 14:41, dharma)
  Facebook'ta paylaş

 4. gündem- 'hayat devam' ediyor dizisiyle tanınan barış atay, gözaltına alındı.

  arka sıradakiler dizisindeki 'saffet' rolüyle ünlenen, ardından mahsun kırmızıgül'ün senaryosunu yazdığı 'hayat devam' ediyor dizisiyle ekranlara gelen oyuncu barış atay, gözaltına alındı. atay'la birlikte 12 kişinin daha gözaltında olduğu ve 30 ayrı adrese baskın yapıldığı da iddialar arasında...

  avukat efkan bolaç twitter hesabından, oyuncu barış atay'ın havaalanı'nda gözaltına alınarak evinde arama yapıldığını ve redhack'le bağlantılı olarak işlem yapıldığını ve vatan caddesi'ndeki istanbul emniyet müdürlüğü'ne götürüldüğünü paylaştı.

  oyuncunun ankara emniyeti siber suçlarla mücadale şubesi tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında gözaltına alındığı ve ankara'ya gönderildiği öğrenildi.

  olayın duyulmasının ardından twitter'da #barışatayyalnızdeğildir etiketi tt oldu. yasemin allen, berna laçin ve şebnem sönmez gibi isimler de atay hakkında yorum yapanlar arasındaydı.

  konuyla ilgili redhack'ten de twitter üzerinden açıklama geldi. işte o tweet:

  "ofkemizi bileyenler; ne @barisatay'in ne de diger aldiklarinizin bizimle bir alakasi yok. 14umuz de yerimizde duruyoruz. korkun bu halktan."
  (22/11/2013 15:09, dharma)
  Facebook'ta paylaş

 5. ifade vermek üzere ankara'ya götürülüyor...

  bkz. #433962
  (22/11/2013 17:02, dharma)
  Facebook'ta paylaş

 6. gündem- ankara emniyet müdürlüğü siber suçlarla mücadele şube müdürlüğü ekiplerinin 22 kasım’da 8 ilde eş zamanlı düzenledikleri operasyonlarda ‘redhack’ ve ‘anonymous’ ile bağlantılı oldukları iddiası ile aralarında oyuncu barış atay’ın da bulunduğu 14 kişi gözaltına alınmıştı. emniyetteki ifadelerinin tamamlanmasının ardından 14 kişi sağlık kontrolünün ardından ankara adliyesi’ne sevk edildi.

  barış'ın annesi isyan etti

  oyuncu barış atay'nın annesi nihal atay mengüllüoğlu, oğlunun redhack ile bir bağlantısı olmadığını söyledi. yapılanların gezi olayıyla ilgili bir komplo olduğunu savunan anne atay, "kendisi çok merttir. redhack üyesi olsaydı söylerdi” dedi. nihal atay mengüllüoğlu, facebook sayfasına da "ben korkak oğul istemedim ki zaten..." yazmıştı.

  gezi'deki amacınız neydi?

  redhack üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 14 kişiye emniyet’te, “halkı sokağa dökmeye çalışmaktaki amacınız neydi, kimden talimat aldınız?” gibi 30’a yakın soru yöneltildi.

  redhack üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan ve haklarında “başka kişi veya kurumlara ait bilgisayara yetkisiz erişim sağlamak, gizli ve kişisel bilgileri ifşa etmek, bilgisayar sistemlerini çalışamaz hale getirmek” gibi bir dizi suçlama yapılan 14 kişinin dün ankara emniyet müdürlüğü siber suçlarla mücadele polisleri tarafından sorgulandı.

  "redhack’in askeri komitesi!"

  emniyet’teki 14 kişiye yaklaşık 30 soru yöneltildi. “gezi eylemlerinde halkı sokağa dökmeye çalışmak, eylemleri büyütmekteki amacınız neydi, kimden talimat aldınız?” sorusu da yönelten emniyetin, bazı kişiler hakkında somut herhangi bir suçlama yapmadığı, redhack’in tüzüğünde yer aldığı iddia edilen redhack merkez komite, siyasal büro, basın ve informasyon bürosu, teknik büro, enternasyonel büro, hack grubu, askeri komite ve alt grup komitesi’nin hangisinde görev yaptıklarını sorduğu da öğrenildi. ayrıca kişilere, “redhack kurucusu manyak’ı tanıyor musun, örgüt içindeki görevin ne, talimatları kimden alıyordunuz, devletin güvenliğini zedeleyecek bilgi ve belgeleri yayınlamaktaki amacınız neydi, redhack’in amaçlarının sosyalist bir devlet düzeni kurmak olduğunu açıklamıştı. buradaki pozisyonunuz ve göreviniz var mı?” soruları yöneltildi.

  aynı suç iki soruşturma

  yapılan ilk operasyonda gözaltına alınan ve 5 buçuk ay tutuklu kaldıktan sonra hakkında dava açılan alaittin karagenç’in avukatı ilk soruşturmadan farklı bir suçlama olmadığını belirterek, “müvekkilim iki kere aynı soruşturmadan gözaltına alındı. bu durum hukuka aykırı. zaten işlediği iddia edilen fiillerle ilgili davası devam ediyor. ama aylar sonra bir kez daha gözaltına alınıyor” dedi.
  (25/11/2013 10:58, dharma)
  Facebook'ta paylaş

 7. serbest bırakılmıştır.

  bkz. #434150
  (25/11/2013 20:07, dharma)
  Facebook'ta paylaş

 8. hükümete sert bir mektup yazmıştır;

  (bkz: baris atay in hukumet e mektubu)

  ve ayrıca ethem sarısüğlük'ün ailesini ziyaret etmiştir.

  redhack operasyonunda gözaltına alınan ve emniyette 4 gün boyunca sorgulanan dizi oyuncusu barış atay, savcılık sorgusunun ardından serbest kaldıktan sonra gezi eylemlerinin ankara’daki destek gösterilerinde hayatını kaybeden ethem sarısülük’ün ailesini ziyaret etti.

  barış atay, dün sarısülük’ün ailesinin batıkent’teki evine gidip sarısülük’ün annesi sayfı sarısülük’e taziye ziyaretinde bulundu. barış atay, aileye acılarının kendi acıları olduğunu ve bu acıyı yüreğinin derinliklerinde hissettiğini söyledi. sarısülük ailesi de bu ziyaretinden dolayı atay’a sarılıp teşekkür ederek, serbest kalmasıyla ilgili geçmiş olsun dileklerinde bulundular. sarısülük’ün ağabeyi mustafa sarısülük ve kardeşi ikrar sarısülük’te ziyaretinden dolayı barış atay’a teşekkür ettiler.

  ethem sarısülük, ankara’daki gezi eylemlerine destek gösterilerinde polis memuru a.ş.’nin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetmişti.
  (27/11/2013 13:43 ~ 27/11/2013 13:58, karga)
  Facebook'ta paylaş