coklu orgazm nedir ?

coklu orgazm

 1. tek cinsel birleşmede birden fazla orgazm olabilme durumu.

  sadece hanımlara özel bir yeti olduğu sanılır. oysa ki erkekler için de geçerliymiş..

  detay;


  ----- alinti -----
  çoklu orgazm : erkekler için de mümkün! kadinlarin çoklu orgazm olabilme yetisiyle kutsandigini herhalde duymussunuzdur.

  bu pek çok kadın için doğruyken, muhtemelen henüz duymadığınız şey, erkeklerin de çoklu orgazm deneyimini yasayabilecekleridir... tabii eğer nasıl yapılacağını öğrenebilirlerse!

  çoklu orgazmlar dünyasına dalmadan önce, nasıl tanımlandıklarına bakmanın yardımı olabilir. çoklu orgazmlar, cinsel uyarılmalar arasında tam bir his kaybı olmadan meydana gelir. kadınlar için bu, genellikle ilk orgazmın gerçekleşmesinden sonra, hemen veya bir kaç dakika içinde cinsel uyarılmanın devam etmesi sonucu ikinci bir orgazmın yaşanabileceği anlamına gelir. eğer kadın ayni cinsel birleşme esnasında birden fazla orgazm deneyimi yasıyorsa, onun çoklu orgazm yasayabilen biri olduğu söylenebilir. genellikle erkekler boşaldıktan sonra mümkün olduğunca çabuk şekilde tekrar ereksiyon haline geçmeyi ve belli bir zaman sonra tekrar orgazm yaşamayı, çoklu orgazm sanma hatasına düşerler. bu yanlış bir kanıdır; çünkü gerçekten çoklu orgazm olan bir erkek, orgazmlar arasında ereksiyon kaybına uğramaz. çoklu orgazm deneyiminde erkekler, son orgazma eslik eden boşalma dışında boşalmaz; yalnızca orgazm olurlar.

  tabii ki bir erkeğin çoklu orgazm yasayabilmesi olgusu yeni bir bilimsel bulgu değil. aslında, tao'cuların bu ve bunun gibi pek çok cinsel pratik hakkında 3000 yılı aşkın süredir bilgileri olduğu biliniyor. bu şaşırtıcı cinsel sırlar, 1940'lar ve 50'ler boyunca batı'daki bir çok seks araştırmacısının, erkeklerin çoklu orgazm olabilme yetileri üzerine çalışma yapmış ve bunun olabilirliğini kanıtlamış olmasına rağmen; içinde bulunduğumuz cinsel farkındalık ve özgürlük çağında bile görece bilinmez olarak kalıyor. belki de bu, yakin zamana kadar bati dünyasının açık cinselliğe hoşgörülü bakmamasından kaynaklanıyor. şimdilerde bile toplumumuzu içine alıp yok eden cinsel cehalet, yanlış yönlendirme ve mahcubiyet şaşırtıcı boyuttadır.

  muhtemelen su an aklınıza gelen ilk soru, \"böyle bir şey nasıl mümkün olabilir?\" olacaktır. söyle ki; ilk olarak, kadın ve erkeğin cinsel tepki döngüleri neredeyse aynidir. ikisi arasındaki temel fark ise erkeğin boşalmasıdır. çoklu orgazm olabilen kadınlar, ilk orgazmdan kısa süre sonra uyarılma devam ederse, tekrar orgazm olabilirler; çünkü kadınlar boşalmazlar. gerçi bazı kadınların boşalabildikleri söyleniyor ancak bu, su an için tamamen konu dışıdır.

  boşalma, erkeğin uyarılsa bile tepki veremeyeceği bir döneme girmesi halidir. bu zaman boyunca, çoğu erkek yeniden ereksiyon olamaz ve hatta uyarılamaz çünkü cinsel gerilim yok olur ve penis de genellikle çok hassaslaşır. kadınlar biyolojik olarak boşalmaya programlanmadıkları için, genelde bu rahatsız edici sorunla karşılaşmaz ve çoklu orgazmları tecrübe etmeyi erkeklerden çok daha kolay öğrenirler.

  bir erkeğin nasıl çoklu orgazm olabileceğini anlamada ilk adim, boşalma ve orgazmın, birbirinden ayırmayı öğrenebileceğiniz iki farklı olay olduğunu anlamaktır. çoğu erkek her zaman orgazm ve boşalmayı, ikisi de hızlı bir sırayla birbirlerini takip ettiklerinden bir tutarlar. cinsel açıdan yeni olgunlaşmaya başlamış bir ergenken yasadığınız ilk orgazmları hatırlıyor musunuz? çoğu erkek tek bir orgazmın, insan vücudunun sağlayabileceği en mükemmel his olduğunu düşünür. çoklu orgazmın mümkün olduğunu bilseler keşke!

  çoklu orgazm yolunda ilerlemek için yapılması gereken ikinci adim ise, orgazm ile boşalmayı ayırt etmeyi öğrenmektir. bunun için erkeklerin kendi bir takim bölgelerindeki kaslarını iyi tanımaları ve bunların kasılmalarını ve duyarlılıklarını yoğun konsantrasyonla denetlemeyi öğrenmeleri gereklidir. cinsellik aslında yaygın olarak sanıldığından da eğlenceli ve keyif verici bir olgudur. yeter ki birbirini isteyen insanlar arasında, doğal bir biçimde gelişebilsin. gerisi sizin keşfetme arzunuza ve yeteneğinize kalmış.
  ----- alinti -----


  www.korsanhaber.com/haber/28507/coklu_orgazm_nasil_yasanir
  (8/11/2008 02:10 ~ 08/11/2008 02:12, sister)
  Facebook'ta paylaş

 2. (8/11/2008 02:14, gezelimgorelim)
  Facebook'ta paylaş

 3. (30/4/2010 02:05, efrasiyap)
  Facebook'ta paylaş