cuneyt asan kimdir ?

cuneyt asan

 1. günaydın et restaurant zincirinin ortaklarından...

  ekonomi- doğuş holding yönetim kurulu başkanı ferit şahenk’in günaydın et’in patronu cüneyt asan ile yaklaşık 150 milyon dolara restoranların yüzde 70’i için el sıkışmak üzere olduğu belirtiliyor.

  2013’te 12 markayı bünyesine katan doğuş holding, 2014’e de hızlı başlamak üzere. doğuş holding’in eğlence sektöründeki markası d.ream, günaydın et’i satın almak üzere. uzun süredir günaydın et’in çoğunluk hissesini almak için masada olan tarafların anlaşmaya yakın olduğu belirtildi. detayların tamamlanmasının ardından günaydın et’in yüzde 70’i ferit şahenk’in sahibi olduğu d.ream markasına geçecek. bu anlaşmanın değeri ise yaklaşık 150 milyon dolar olacak.

  uzun süredir masadalar

  2013’ün son günlerinde masaya oturan tarafların imzaya çok yakın olduğu belirtiliyor. günaydın et ve restaurantları kurucu ortağı cüneyt asan, “görüşmeler devam ediyor. bizim en büyük hedefimiz mevcut restoranlarımızın üzerine yenilerini açarak yurtdışında da hızlı bir büyüme yakalamak. 100 restoran daha açma hedefimiz bulunuyor. avrupa ve ortadoğu pazarı çok önemli” dedi.

  etler gönen’den geliyor

  balikesir gönen’de kendi çiftliklerini de kuran günaydın et ve restaurantları, son 10 yılda hızlı bir büyüme yakaladı. istanbul bostancı’da küçük bir kasap dükkânı ile yolculuğuna başlayan günaydın et bir merkez lojistik ve 50 şube ile yoluna devam ediyor. günaydın, özellikle sirkülasyonun yüksek olduğu alışveriş merkezlerinde ve trafiği yoğun caddelerde restoran işletmeciliği yapıyor.
  (10/1/2014 20:37, dharma)
  Facebook'ta paylaş

 2. flaş gelişme- türkiye'nin en büyük et restoranı olan günaydın et'in satışı kesinleşti. ancak daha önce restoranın çoğunluk hissesini tek başına satın alacak isim olarak öne çıkan doğuş holding yönetim kurulu başkanı ferit şahenk'in yanına azeri işadamı mübariz mansimov eklendi. ikili, günaydın et'ın yüzde 70 hissesini ortak olarak satın alacak.

  bugün sabah gazetesi'nde yer alan mansimov haberini doğrulayan sektör kaynakları, şahenk ve mansimov'un yüzde 35'er hisse alacağını, yüzde 30 hissenin de günaydın'ın kurucusu cüneyt asan'da kalacağını belirttiler. satılacak yüzde 70'lik hisse için konuluşan fiyat ise 150 milyon dolar.

  şu anda doğuş holding yönetim kurulu başkanı ferit şahenk'in londra'da olduğu belirtilirken, anlaşma ile ilgili resmi açıklamanın şahenk'in türkiye'ye dönüşünden sonra yapılacağı ifade ediliyor.

  günaydın'ın patronu cüneyt asan, daha önce satış ve ortaklık haberleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamada amaçlarının tüm dünyanın tanıdığı bir türk markası yaratmak olduğunu söylemişti. özellikle yurtdışında önemli yatırımlar yapacaklarını kaydeden asan, mekke'den abd'ye kadar her yerde olmak istediklerini anlatmıştı.

  günaydın et ile şahenk arasındaki görüşmeler 2013'ün son günlerinde başlamıştı.

  çok hızlı büyüdü

  balikesir gönen’de kendi çiftliklerini kuran günaydın et ve restaurantları, son 10 yılda hızlı bir büyüme yakaladı. istanbul bostancı’da küçük bir kasap dükkânı ile yolculuğuna başlayan günaydın et bir merkez lojistik ve 50 şube ile yoluna devam ediyor. günaydın, özellikle sirkülasyonun yüksek olduğu alışveriş merkezlerinde ve trafiği yoğun caddelerde restoran işletmeciliği yapıyor.
  (13/2/2014 15:07, karga)
  Facebook'ta paylaş