derya tuna kimdir ?

derya tuna

> >>

 1. eski sinema oyuncusu.
  ibrahim tatlıses'in oğlunun annesi. "hayat arkadaşı" kategorisinde...

  hanfendi bundan birkaç yıl önce şarkı söylemeye kalkışınca bacağından vurulmuştu.
  tetiği çeken hüseyin bozan'ın ifadesiyse tüyler ürpertici: "ibo, derya'yı öldürmem için 500 bin dolar verdi!.. acıdım sadece ayağından vurdum.. olaydan sonra ibo beni aradı ve 'suçu başkasının üstüne at, paranı al' dedi. ödemeyi yapmadı. telefonda bana 'kalbini kurşunla doldurum' dedikten sonra da 11 yerimden kurşunlandım."

  bozan, tatlıses'le sauna çetesi lideri kasım zengin aracılığıyla tanıştığını da iddia etti. *
  (30/5/2008 12:54 ~ 30/05/2008 12:54, dm)
  Facebook'ta paylaş

 2. (30/5/2008 12:59, sister)
  Facebook'ta paylaş

 3. ibrahim tatlıses'in vurulduğu gece hastanede sinir krizleri geçirdiği söyleniyor..

  13 mart 2011 ibrahim tatlises in suikaste ugramasi
  (14/3/2011 09:48, wolf)
  Facebook'ta paylaş

 4. başbakan erdoğan'ın kendilerini 4 kez aradığını açıklamıştır..
  (14/3/2011 14:51, wolf)
  Facebook'ta paylaş

 5. (17/3/2011 09:40, derya kuzusu)
  Facebook'ta paylaş

 6. (21/3/2011 13:01, wolf)
  Facebook'ta paylaş

 7. (13/5/2011 17:07, derya kuzusu)
  Facebook'ta paylaş

 8. (1/10/2011 13:36, derya kuzusu)
  Facebook'ta paylaş

 9. (5/10/2011 12:33, derya kuzusu)
  Facebook'ta paylaş

 10. ensest davasından kurtulmuştur...

  detay;

  ibrahim tatlıses'in eski hayat arkadaşlarından perihan savaş'ın, derya tuna hakkında, bir röportajda “ensest” lafını kullanarak kendisine yönelik “hakaret” suçunu işlediği gerekçesiyle açtığı 100 bin liralık manevi tazminat talepli dava reddedildi.

  istanbul 11. asliye hukuk mahkemesi'ndeki duruşmaya davacı perihan savaş ve davalı derya tuna katılmazken, bu kişileri avukatları temsil etti.

  duruşmada söz alan davacı savaş'ın avukatı, istanbul 33. sulh ceza mahkemesi'nde görülen “hakaret” suçuna ilişkin ceza davası temyiz aşamasında olduğu için henüz kesinleşmediğini belirterek, “biz bu davanın sonucunun beklenmesini ve daha önce bildirdiğimiz tanıkların dinlenilmesini talep ediyoruz” dedi.

  davalı derya tuna'nın avukatı ömer turanlı ise istanbul 33. sulh ceza mahkemesi'nde açılan ceza davasında müvekkili hakkında beraat kararı verildiğini hatırlatarak, “müvekkilimin hakaret etmediği sabittir. manevi tazminat talebinin değerlendirilmesi mahkemeye ait olup, tanık dinlenilmesi hususu yasaya aykırıdır. tanık dinlenilmesi talebinin reddini talep ediyorum” diye konuştu.


  avukat turanlı, manevi tazminat talepli davanın reddedilmesini de istedi.

  davaya ilişkin kararını açıklayan hakim hüseyin çetin, gerekçesi daha sonra yazılmak üzere davanın reddine hükmetti.

  'ensest' lafina dava açti


  derya tuna


  perihan savaş adına istanbul nöbetçi hukuk mahkemesi'ne dilekçe sunan avukat mehmet dedeoğlu, derya tuna'nın, ibrahim tatlıses'in evlenmesi sonrasında, konuyla ilgili bir gazetenin magazin ekine röportaj verdiğini ve izzet çapa ile yapılan bu röportajın 1 ekim 2011'de yayınlandığını hatırlatarak, derya tuna'nın kendisine yöneltilen sorulara karşılık müvekkiline hakaret ve sövme içerikli beyanlarda bulunduğunu ifade etmişti.

  dava dilekçesinde, söz konusu röportajda tuna'nın, “ben 20 sene biriyle beraber yaşadıktan sonra onun evleneceği insanla asla yan yana olmam. ibrahim'le her zaman dost olabilirim, sonuçta oğlumun babası. perihan savaş da dost olabilir, kızı var. ama gidip ibrahim'in karısıyla nasıl arkadaş olursun? birbirlerini nasıl abla kardeş olarak görürler? o senin ablansa, ne işin var ablanın eski kocasının yatağında? bunun karşılığı ensest” ifadelerini kullandığı ve bunun da suç olduğu belirtilmişti.

  tuna'nın röportajının aynı ifadelerle diğer gazetelerde de yayınlandığı ve iki çocuk annesi savaş'ın mağdur edildiği aktarılan dilekçede, davalı tuna'nın faiziyle birlikte 100 bin tl manevi tazminat ödemesine hükmedilmesi talep edilmişti.

  bu dilekçeye karşılık tuna'nın avukatı ömer turanlı tarafından mahkemeye sunulan cevap dilekçesinde ise savaş'ın ortak çocuklarından dolayı tatlıses ile görüşmesinin normal olduğu ve tuna'nın bu duruma tepki göstermediği belirtilerek, “müvekkilim derya tuna'nın eleştirdiği husus, perihan savaş'ın, ibrahim tatlıses'in yeni eşiyle olan samimiyetinin, toplumumuzun hoş göreceği algının ötesinde kabul edilmeyeceğidir” ifadeleri kullanılmıştı.

  dilekçede, haksız ve hukuka aykırı olduğu iddia edilen davanın reddi istenmişti.

  ceza davasindan da beraat karari çikmişti
  perihan savaş


  dava konusu röportajla ilgili perihan savaş'ın avukatı, derya tuna aleyhine “hakaret” suçundan 4 ay ile 2 yıl 8 ay arasında değişen hapis cezası
  istemiyle dava açmıştı


  davaya bakan istanbul 33. sulh ceza mahkemesi, 4 mayıs 2012'de verdiği kararla, “hakaret” konusu “ensest” sözünün telefonda, davacıyı hedef almaksızın üçüncü bir kişiyle konuşulması karşısında sanık tuna'nın suç kastının olmadığının, tuna'nın samimi ve inandırıcı savunması ile tanık anlatımlarından anlaşıldığını kaydetmişti.
  mahkeme, suç kastı bulunmaması nedeniyle sanık derya tuna'nın beraatine hükmetmişti. (hürriyet)


  (31/1/2013 21:02, junior)
  Facebook'ta paylaş

 11. > >>