ismailaga cemaati nedir ?

ismailaga cemaati

> >>

 1. merkezi istanbul fatih'te olan etkin bir dini topluluk. liderleri mahmut ustaosmanoğlu'dur. "mahmut efendi" diye de anılmaktadır.

  www.ismailagacemaati.com/

  şimdilerde ikiye bölünmüş cemaattir.

  detay;

  ismailağa cemaati'nin kurmayları arasında ergenekon kavgası başladı.
  erzincan cumhuriyet başsavcısı ilhan cihaner'in, soruşturması nedeniyle tutuklanmaları gündemde olan ismailağa cemaati'nin kurmayları arasında ergenekon kavgası başladı.

  kavga, cemaatin lideri mahmut ustaosmanoğlu'nun yeğeni olarak tanınan furkan grubu'nun önemli ismi saadettin ustaosmanoğlu'nun şu açıklamasıyla gün yüzüne çıktı: "cübbeli, müftüoğlu ve gibilerinin kurduğu çete tabii olarak ergenekon terör örgütüne de hizmet ediyor. cüppeli'ye ve müftüoğlu'na buradan sesleniyorum: şahsiyetli olun, dik durun, küçük kurnazlıklara yeltenmeyin. aklınızı başınıza toplayın."

  ismailağa'nın lideri mahmut ustaosmanoğlu'nun ağzından iki gün önce milli gazete'de yayımlanan, "soyadımızı kullanarak menfaat temin etmeye çalışanları her şeyden evvel allah'a havale ediyorum" açıklamasının ardından önceki gün saadettin ustaosmanoğlu karşı açıklama yaptı. saadettin ustaosmanoğlu genel yayın yönetmenliğini yaptığı furkan dergisi'nin internet sitesine yaptığı açıklamada, "ergenekon"la ilişkili gösterdiği ahmet ünlü ve saadet partisi genel idare kurulu üyesi ismailağa'nın lideri mahmut ustaosmanoğlu'nun hukuk müşaviri ismail müftüoğlu hakkında şu iddialarda bulundu:

  efendinin yakınlarında

  hani cüppeli ortaya çıkacağından korktuğu kasetlerden bahsederek cemaatini, 'inanırsanız hakkımı helal etmem' diye tehdit ediyordu ya, işte o kasetler şimdi efendi hazretlerinin yakınlarının eline de geçti. t24 haber sitesine verdiğimiz röportajda şöyle bir cümle kurmuştuk: 'cüppeli ve kadın...' anlaşılıyor herhalde. bu içi geçmiş fikir yoksunu adamı fena faka bastılar ama haberi yok.

  ahlaksız atraksiyon

  erbakan hoca, 'niçin ismailağa'nın oylarını akp'ye kaptırdınız' diye müftüoğlu'nu fırçaladı. fırçalamanın meydana getirdiği kuyruk acısıyla müftüoğlu, cüppeli'yle kafa kafaya verip saadet partisi'ni kurtarmaya çalışıyor. biz bu oyunu bozduğumuz için de en ahlaksızca atraksiyonlara giriyorlar. bir daha erbakan hoca'dan beceriksizlik azarı işitmek istemediği için kıvranıyor. ama yanlış kişilere sataşıyor!

  bizim parti ne yapıyor

  efendi hazretleri cüppeli'ye, 'bizim parti ne yapıyor?' diye soruyor. cüppeli, 'saadet mi?' diyor. 'yok yok, bizim parti' deyince o 'yazıcıoğlu'nun partisi mi?' diyor. üçüncü soruşundan sonra cüppeli ıkına ıkına 'akp mi efendi hazretleri' deyince 'evet' cevabını alıyor. tabii bu şu demek değil; efendi hazretleri akp'lidir. efendi hazretleri hiçbir parti, hiçbir teşkilât, hiçbir örgüte nisbet edilemez. *
  (22/2/2010 01:26 ~ 22/02/2010 01:45, sister)
  Facebook'ta paylaş

 2. ismailağa cemaati, bir tarikat cemaatidir. yani tarikat diye de bahsedebiliriz. hangi tarikat bu? nakşibendi tarikati.

  cemaatin içinde bulunmuş birinin kaleminden;

  ismailağa, ismailağa. herkes bu iki kelimeyi konuşuyor. kimsenin hiç bir şeyden haberi yok. belki hayatlarında bir kere olsun fatih, çarşamba'ya gitmemişler, ama yorum yapıyorlar. ben yaşadığım, senelerimi geçirdiğim ve üzerimde büyük inkilaplara neden olan, bu cemaatten bahsetmek isterim. ismailağa cemaati, bir tarikat cemaatidir. yani tarikat diye de bahsedebiliriz. hangi tarikat bu? nakşibendi tarikati. basının saçmaladığı gibi, bediuzzaman said nursi, süleyman hilmi tunahan veya ali haydar efendi'nin değil, evliyalar evliyası, sahabelerden sonra ki en büyük bir kaç zattan biri olan ve kendisi aynı zamanda tabiin olan hz. imam şah-ı nakşibendi hazretleri'nin peygamberimiz (asm)'dan alem-i manada ders alarak temelini oluşturduğu, nakşibendi tarikatı.

  bu tarikatın bir kaç kolu var. hepimiz biliyoruz. menzil, iskenderpaşa vs. mahmut efendi hazretleri de, bu tarikatın şeyhi. ve şahıs üzerine kurulu olan, ismailağa cemaati'nin önderi ve başı. çok mübarek bir insan. dünya için zırnık meyli olmayan bir veli. hatta, on sene evveline kadar bile, mezarı edirnekapı mezarlığı'nda açılmış hazır bulunan ve sadece mezar taşında, ölüm tarihindeki boş yeri doldurmayı arzulayan ve bekleyen bir zat-ı şerif. basının gösterdiği ve söylediği gibi kin dolu bakışları, hayatı boyunca göstermeyen mübarek insan.

  peki cemaatin yaptıkları iş ne? cemaate mensup insanlara ilim öğretilmesi. hafız olabileceklerin hafız olması. ve yetişkin insanların, her birinin ellerinde sarf, nahiv gibi arabi kitaplarla, ilim tahsil etmesi. böylece, hem dünyanın saçma sapan siyasetinden, pis işlerinden uzak olmalarının sağlanması. hem de sahabe yaşantısını yaşamak.bu insanları suçlu gibi göstermenin ne kadar büyük bir alçaklık olduğu açık.

  şu da var. türkiye'de hafızlık eğitiminin resmen, ancak 15 yaşından sonra alınabilmesini gerekçe göstererek, gizli gizli hafız yetiştiriyorlar. bunu artık herkes biliyor. ancak, burada suç onların değil, devletin. insanlara zorla hiç bir şey yaptıramazsınız. ben oğlumu 5 yaşında veya 8 yaşında hafız yapmak istersem, yaptırırım. buna kimse karışamaz. ilkokula giderken, hafızlığa da gönderebilirim. bu, benim vatandaşlık hakkım olmalı. ayrıca, bu kaçak olarak hafızlık yaptırılan çocuklar, karanlık kapılar altında vs gibi devlet aleyhine yerlerde çalıştırılıyorlar gibi söylentiler ise başka bir iftira. aslanlar gibi hafız yetiştiriyorlar. sezer'in kulaklar çınlaya.

  bırakın da sekiz sene değil, onbir-oniki sene zorunlu eğitim olsun. ancak, bize çocuklarımızı, imam hatip liselerine veya hafızlığa, kuran kurslarına gönderme hakkını tanıyın.

  bir kere de bizim metodumuzu uygulayın. cumhuriyet'in metodları ve eğitim anlayışı artık teslim olmuştur. bugün, liselerdeki gençlerin %60'nın uyuşturucuyu denediği, yapılan anketlerden ortada. sezer bey, meclis konuşmasında böyle şeylere yer vermezken, irtica lafları etmiştir. ancak, bu eğitim yobazlığına değinmemiştir. ben buna eğitim yobazlığı derim. çünkü, türk eğitim fakültelerinden çıkan hocalar, bu gençlerin bu şekilde yetişmelerine sebebiyet vermişlerdir.
  bırakın da, çocuklarımızı istediğimiz yerlere verelim. bizim metodumuzun ne kadar sağlam olduğunu herkes biliyor. bırakın da, iflas eden liselere alternatif olarak, aslanlar gibi günümüzün en çağdaş ilimlerini, en mükemmel bir şekilde verilbileceği, içerisinden vatana, millete, devlete yararlı, hizmet edecek, fedakar, milliyetperver, vatansever insanlarıın yetişebileceği imam hatip liseleri ve kuran kurslarındaki kısıtlamaları ortadan kaldırın.

  yeter, artık. hem, isteklerimizi kısıtla. hem de zorla sekiz yıllık eğitim vergisi çıkar ve halktan zorla bu parayı gaspet. allah, öbür tarafta bunu size sorarken, nasıl cevap vereceğinizi merak ediyorum. he, laiklik var ya, din-devlet işleri ayrıdır. bu nedenle, allah sizden sormayacak. bir felsefe hocam vardı. inançsızdı. ahiret yoktur, demişti. sınıftan bir arkadaşımız ayağa kalkıp cevap vermişti. "gidince görürsünüz, olup olmadığını", demişti. ben de şimdi size söylüyorum. gidince görürsünüz, allah'ın size hesap sorup sormayacağını!

  neyse ki, o vergiler kalktı ortadan. peki, kim neyi bekliyor artık. hükümete gelenler bir icraat yapsın artık da, önümüz açılsın. ayasofya açılsın, iflaha erelim!

  www.guncelyorum.com/2006/10/02/ismailaga-cemaati-ne-yapar/
  (22/2/2010 01:31 ~ 22/02/2010 01:38, sister)
  Facebook'ta paylaş

 3. erzincan cumhuriyet başsavcısı ilhan cihaner'in başını yakan cemaat olmuştur.

  (bkz: sen misin cemaati sorusturan)

  (22/2/2010 01:36 ~ 22/02/2010 01:37, sister)
  Facebook'ta paylaş

 4. (22/2/2010 01:43 ~ 22/02/2010 01:45, sister)
  Facebook'ta paylaş

 5. (22/2/2010 09:52, fitt)
  Facebook'ta paylaş

 6. (22/2/2010 17:29, fitt)
  Facebook'ta paylaş

 7. (5/3/2010 11:29, junior)
  Facebook'ta paylaş

 8. (5/3/2010 11:54, junior)
  Facebook'ta paylaş

 9. (5/4/2010 10:13, junior)
  Facebook'ta paylaş

 10. (28/10/2010 13:48, wolf)
  Facebook'ta paylaş

 11. > >>