sevilay yukselir kimdir ?

sevilay yukselir

> >>

 1. habertürk'te çapraz ateş adlı programı hazırlayıp sunuyordu. ama artık ekranda göremiyoruz.
  (5/12/2007 13:57 ~ 19/01/2007 19:08, charliebrown)
  Facebook'ta paylaş

 2. poaş haberine imzasını atan benim kadar güzel gözleri olan duayen muhabir... şimdilerde habertürk'te fatih altaylı ile çarşamba akşamları başarılı bir program yapıyor..
  (25/12/2007 18:21 ~ 16/03/2013 01:37, warda)
  Facebook'ta paylaş

 3. fatih altaylı'nın kankası.

  altaylı'nın ergun babahan'la olan kavgasına dahil olmuş ve şu yazıyı yazmıştır:

  1 nisan'da tmsf, atv-sabah'a el koydu. 15 gün sonra yukarıdan gelen baskılara dayanamayan genel yayın yönetmeni fatih altaylı ceketini alıp çıktı. yerine ergun babahan getirildi. ondan sonra da tabi goygoyculuk günleri başladı.

  tmsf süreci öncesi kendisine bahşedilen köşesinde akp iktidarının ve doğan grubu'nun ağzından burnundan girip çıkan babahan, birden süt kuzusu kesiliverdi. o tarihlerde, tmsf'nin ciner grubuna el koymasını fırsat bilen doğan grubu, 1.2 milyar dolarlık poaş'ın vergi borcunu 275 trilyona indiriyor, hilton'a 2,5 katı imar izni alabilmek için büyükşehir çalışanlarının tepesinden inmiyordu. peki, sabah gazetesi'nde ne oluyordu? "tık" yok.

  bizim yayın müdürü, koltuğunun gideceği kaygısıyla el etek dönüyor etrafta. türkiye çok önemli bir sürece girmiş, bir yanda cumhurbaşkanlığı seçimi, diğer yanda genel seçimler. ortalık ana baba günü. tüm sabah muhabirlerine türkiye'nin dört bir yanından istihbarat yağıyor. ama biz de yine "tık" yok... niye, çünkü bizim yayın müdürünün yüreği yemiyor bu haberleri sabah'ın sayfalarına taşımaya. işi sadece gazetecilik olan biz çalışanlar ne yapıyoruz? sabah'ta dönen alavere-dalavere işleri öylece seyrediyoruz.

  bir muhabir arkadaşım, "abi olmaz ya. adamlar, temmuz sıcağında izmit'teki doğalgazlı evlere çatır çatır kömür dağıtıyorlar oy uğruna... babahan, 'bu haberi görmeyelim' diyor. olur mu böyle gazetecilik yahu?" diye haykırıyor. yayın müdürü de biz muhabirlerin bu haykırışlarını duyuyor. elbette ki, "tık" yok... ben artık dayanamıyorum. bir yanlışlık sonucu tmsf döneminden evvel verilmesi gereken poaş ve hilton dosyası ödüllerini tüm çalışanların gözü önünde bana veren yayın müdürüne, "ben bu haberleri yaparken çok keyif almıştım. gazeteciliği dibine kadar yaşamıştım. acaba, ne zaman gerçek haberciliğe geri dönecek bu gazete?" diye hesap soruyorum. müdür, pişkin pişkin "satıldıktan sonra inşallah" diyerek beni başından savuşturuyor. işte tam bu sırada, yani bunalımdayken, karşıma çıkan tecrübeli bir üst düzey bürokrat ağabeyim, yaşadığım bu sendromu atlatmak için bana, can yayınları'ndan çıkan, joseph fouche: bir politikacının portresi kitabını okumamı şu sözlerle tavsiye etti: "oku muhakkak. o zaman sen bu gazetede gördüğün enteresan tiplerin aslında geçmişinin ne kadar eskilere dayandığını anlayacaksın. şaşma, sakın abartma. bunlar her dönem varlardı. hep olacaklar. alışacaksın bunlarla yaşamaya."

  peki ben neden şimdi böyle bir yazıyı kaleme aldım? doğrusu bulunduğu yerde koltuğunu korumak için binbir takla atan babahan çok da umurumda değil. ama böyle bir şahsiyetin, gerçek gazetecilerin gözünün içine baka baka etikten ve mesleki tetikçilikten bahsetmesini algılayamıyorum... özetle; bu yazıyı şunun için kaleme aldım: şaşkınım. çünkü, yanında çalışan yüzlerce gazeteci tarafından nasıl bir karaktere sahip olduğu ve koltuğu için gelmiş, geçmiş ve gelecek patronlarına yaranmak adına nelerden ödün verdiği bilinen bu zatın böyle bir tartışmayı köşesine taşımasına inanamıyorum!

  babahan, evvelki gün köşesinde şöyle demişti: "cahil bir tetikçinin küfürlerine, asılsız yalanlarına hedef olanların üzülecek bir şeyleri olmadığını biliyorum. türkiye'de medyanın bir gün bu utanmaz tiplerden temizleneceğine yürekten inanıyorum" ben de buna ek olarak diyorum ki; haklısın sayın babahan. bu temizlik biran evvel başlamalı. gücünü siyasilerden alan, bukalemun, yalaka ve kaleminin ucunu para için kirleten, iki yüzlü, sahtekar, vefasız olan ucuz karakterler en kısa zamanda temizlenecek medyadan. ama bu temizlik nereden başlayacak? buradan mı, oradan mı? bekleyelim, görelim. nasıl olsa az bir zaman kaldı.

  sevilay yükselir
  (19/1/2008 19:09 ~ 19/01/2008 19:22, dm)
  Facebook'ta paylaş

 4. malatyalıdır kendisi.
  (16/8/2008 18:08 ~ 16/03/2013 01:37, gasteci)
  Facebook'ta paylaş

 5. akp'nin çankaya belediye başkanlığı için aday göstermek istediği iddia edilen gazeteci.
  (5/1/2009 11:23, junior)
  Facebook'ta paylaş

 6. (bkz: nasi yani)
  (5/1/2009 11:24, lektem)
  Facebook'ta paylaş

 7. habertürk'ten istifa ettiği ve sabah gazetesine geçtiği söylenmektedir.
  (11/2/2009 10:56, junior)
  Facebook'ta paylaş

 8. turkuvaz medya grubu'na geçtiği kesinleşmiştir.

  ve basın kuruluşlarına şu yazıyı göndermiştir;

  ilk ve son söz kararımın ardından konuya gösterilen ilgi bilgilendirmeyi zorunlukıldı. evet ciner medya grubu'ndan ayrıldım. ve artık turkuaz medyagrubu'ndayım.nedenleri, niçinleri icin söylenecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.meseleyi birçok meslektaşımın birçok kez yaşadığı gibi profesyonellikçerçevesinde değerlendirmenin uygun olacağına inanıyorum.ciner grubu için olumsuz bir cümle kurmam. ekmek yediğim müessesedir.şahıslarla ilgili fikrimi ise "divana" bırakmayı uygun buluyorum.insanları kaybetmenin ne kadar kolay olduğunu tüm meslektaşlarımbilir. kazanmanın ne kadar güç olduğunu da.sonuçta herkesin yapılan tercihe saygı göstermesini bekleme hakkına sahibim. ancak not etmeden geçemeyeceğim:poaş raporu ve hilton dosyaları ile ilgili bazı arkadaşlarımıniddiaları çirkin, çirkin olduğu kadar meslek ahlakıyla birliktegerçeklere de aykırıdır. arşive bakmaları bu saçmalığıengelleyecektir. benim için önemli olan sözkonusu haberler yüzündenbeni ödülle onurlandıran patronajın ve okurların değerlendirmesidir.bu çocukça iddiayı dillendiren ve de akıl verenleri, sağduyusunayakından tanık olduğum patronaja havale ediyorum. gazetecilik benim mesleğim. erken konuşanların acele etmeyip, yenihaber ve dosyaları beklemelerini tavsiye ederim. sevilay yükselir aşıkolduğu mesleğinin gereklerini bundan sonra turkuaz medya grubu'ndayerine getirecek.bazı meslektaşlarıma laf yerine iş üretmelerini ve er meydanındakirandevumuza gecikmemelerini tavsiye ederim.bu vesile ile herkese işinde başarılar, sayın ahmet çalık ve yönetimkurulu başkanvekilimiz sayın serhat albayrak'ın şahsında yeni çalışmaarkadaşlarıma "merhaba" diyorum.

  sevilay yükselir

  (11/2/2009 19:06, junior)
  Facebook'ta paylaş

 9. sabah'taki ilk yazısını yazmıştır.

  işte buradayım!
  "haydaaa nerden çıktın sen kardeşim?" diyenler dahil, herkese "merhaba." 16 ay evvel ayrıldığımız sabah'la tekrar tokalaştık. şimdi yeniden buradayım. tabii ki gündem yaratan haberler, kulisler, perde arkası olaylar ve söyleşilerle devam edeceğim yoluma...
  ve ne mutlu ki bana, bu yolu türkiye'nin en köklü ve marka değeri en sağlam gazetesinde yani sabah'ta yürüyeceğim. acayip heyecanlı ve bir o kadar da keyifliyim. çünkü artık her cuma bu köşeden en "derin" kulisleri ve gündem yaratacak haberleri sizlerle paylaşacağım. "yolumuz açık, bahtımız bol olsun" dileğiyle tekrar, "merhaba!" *
  (27/2/2009 16:36 ~ 27/02/2009 16:36, junior)
  Facebook'ta paylaş

 10. (bkz: allah allah)
  (27/2/2009 16:37, lektem)
  Facebook'ta paylaş

 11. > >>