turk telekom nedir ?

turk telekom

> >>

 1. türk telekomunikasyon devi.
  (3/5/2008 16:41, tuftik)
  Facebook'ta paylaş

 2. bir basketbol takımı.
  (3/5/2008 16:44, somethingstupid)
  Facebook'ta paylaş

 3. yıllık cirosunun sadece 1,5 kat fazlası paraya 10 taksitle satılarak özelleştirilen kurum.
  (bkz: eskiden türktü telekom)
  (bkz: türk telekom un özelleştirilmesi)
  (3/5/2008 16:45 ~ 03/05/2008 16:56, innocentevil)
  Facebook'ta paylaş

 4. (18/8/2008 19:22, oke)
  Facebook'ta paylaş

 5. (17/10/2008 14:07, oke)
  Facebook'ta paylaş

 6. chp grup başkanvekili kemal kılıçdaroğlu'nun sorusuna yanıt veren kurum.

  türk telekom'un 14 kasım'da yapılacak olağanüstü genel kurulu öncesinde, dikkatleri bu kuruma çeken chp grup başkanvekili kemal kılıçdaroğlu, türk telekom'un üçüncü bir ortağı olup olmadığını sormuştu.

  türk telekom ve oger telecom, kılıçdaroğlu'nun iddialarına karşı ortak açıklamalarında "33 bini aşkın personelimiz, binlerce bayi, iş ortağı ve servis sağlayıcısından oluşan dağıtım ağımızla ve yaygın altyapımızla avrupa"nın 5"inci, dünyanın 13"üncü büyük sabit telefon operatörü olarak söz konusu iddiaları üzülerek izliyoruz" ifadesi kullanıldı.

  kurumlar vergisi indirimi beklentisinin, özelleştirme ihalesinin gerçekleştiği 2005 yılı temmuz ayından daha önce de kamuoyunda tartışılan ve iş dünyasının yakından takip ettiği bir konu olduğu belirtilen açıklamada, "söz konusu indirimden sadece oger telecom"un menfaat sağladığı iddiası gerçek dışıdır. zira söz konusu vergi indiriminden türkiye"de faaliyet gösteren tüm şirketler yararlanmıştır" denildi.

  açıklamada, kılıçdaroğlu'nun efkan ala ile ilgili iddialarına da şu yanıt verildi:

  "şirketimiz ana sözleşmesi gereği üç denetim kurulu üyemizden biri hazine müsteşarlığı"nın belirled iği, diğer ikisi ise ojer telekomünikasyon'un belirlediği adaylar arasından seçilmektedir. ancak hissedarlar arası varılan mutabakat gereği ojer telekomünikasyon a.ş. kendisine ait olan denetim kurulu üyesi atama hakkının t.c. hazine müsteşarlığı tarafından kullanılmasını belli bir süre için kabul etmiştir. bu nedenle denetim kurulu üyelerinin tamamı t.c. hazine müsteşarlığı tarafından belirlenen adaylar arasından seçilmiş ve t.c. hazine müsteşarlığı"nca atanmıştır.

  bu çerçevede, türk telekom denetim kurulu üyesi sayın efkan ala, bu görevini t.c. hazine müsteşarlığı'nı temsilen sürdürmektedir."

  açıklamada, abdullah tivnikli ve oger telecom'un sermaye yapısı ile ilgili iddialar da şu şekilde yanıtlandı:

  "abdullah tivnikli ile oger telecom'un kurumsal ilişkisi 2005 yılı şubat ayında kuveyt türk ile oger telecom arasındaki yatırım bankacılığı hizmeti çerçevesinde başlamıştır. türk telekom'un özelleştirilmesi sürecinde kuveyt türk bankası, oger telecom'a finansal danışmanlık hizmeti veren konsorsiyum içerisinde yer almıştır.

  01.01.2006 tarihinde taraflar arasında imzalanan hizmet sözleşmesi gereğince sayın abdullah tivnikli, oger telecom'a yatırım, finansman ve yönetim konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. kendisinin bahsi geçen şirketlerde hissesi bulunmamaktadır.

  dubai international financial center'a (difc) kayıtlı bir şirket olan oger telecom'un ortaklık yapısının difc'nin internet sitesinden öğrenilmesi mümkündür.
  türk telekom'da tüm satın alma ve ihale süreçleri seffaf ve iyi belirlenmiş ilkeler çerçevesinde yürütülmektedir. bu politikalar ve türk telekom insan kaynakları uygulamaları çerçevesinde, yönetim ve denetim kademelerinde görev alanlar ile üst düzey çalışanlara araç tahsis edilmektedir. bu kişiler dışında araç tahsisi söz konusu değildir. özelleştirme öncesinde olduğu gibi araç tahsisi, türk telekom yönetim ve denetim kurullarına atama yetkisine sahip olan hissedarların temsilcilerinin kullanımı için oluşturulan araç havuzundan gerçekleşmektedir. yönetim kurulu üyelerinin yarıya yakınının yurtdışında olması nedeniyle önceki dönemlere kıyasla havuzdaki araç sayısı ve mevcut araçların kullanımı önemli oranda azalmıştır. ulaştırma bakanlığı temsilcilerinin araç kullanımına ilişkin husus sayın ulaştırma bakanı tarafından açıklanmış bulunmaktadır."

  (10/11/2008 02:21, dm)
  Facebook'ta paylaş

 7. sabit ücret bahanesiyle ev telefonu olanları yolan işletme.
  (10/11/2008 02:50 ~ 10/11/2008 02:51, sek)
  Facebook'ta paylaş

 8. cem yılmaz'ın otomobil galerisini genişleteceklerine internet altyapisini genişletselerdi daha iyi olurdu. cem yılmaz'ın babasının deyişiyle "tik telekom"
  (16/12/2008 15:59, baykus)
  Facebook'ta paylaş

 9. (bkz: wiro)
  (21/12/2008 00:28, yoroz)
  Facebook'ta paylaş

 10. 8 mbit sınırsız internet tarifesini açıklayan teknoloji sömürgeni. açıklamayı dinlediğinizde sınırsız tarifenin 15gb ile sınırlı olduğunu duyduğunuzda şaşırmayın. tarife aslında 8mbit sınırsız değildir. telekomun gizli tarifesi aslında tam olarak "512 kbps sınırsız bağlantı 49 tl, 15 gb 1 ay boyunca 8mbit hediye" şeklindedir. sınırsız kelimesine "bkz" verdim zira telekom bu kelimenin tanımını bilmiyor.
  (14/5/2009 04:33 ~ 30/05/2009 16:51, baykus)
  Facebook'ta paylaş

 11. > >>